חדש על המדף הכפרי: שכונה בהזמנה

חדש על המדף הכפרי: שכונה בהזמנה

לראשונה, חברת ייזום וניהול יזמה שירות מהפכני המציע לקיבוצים ומושבים שירותי בנייה וקהילה במקום אחד: "אפס בירוקרטיה וחסכון בזמן ובכסף".

שחר דניאלי 8.2.18

נתחיל ונאמר - הצמיחה במרחב הכפרי הפריפריאלי היא עובדה מוגמרת. לפי הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) יותר ויותר משפחות ישראליות מוצאות בקיבוצים, מושבים והישובים הקהילתיים את הפתרון האידיאלי: גם בית צמוד קרקע ברמה גבוהה, גם חיי קהילה עשירים וגם מערכות חינוך מצוינות.

אך עבור היישובים הכפריים, הבנייה במגזר הכפרי מקפלת בחובה לא מעט אתגרים, ופרויקט להקמת שכונה בקיבוץ או במושב דורש את מעורבותם של גורמים מקצועיים רבים כגון יזמים, מתכננים, אדריכלים, קבלנים, מנהלי פרויקטים, מפקחים, אנשי שיווק והרשימה נמשכת.

היות שהשכונה או הבית הם שלם הגדול מסך בעלי המקצוע שעוסקים בבנייה, הדבר עלול להוות מכשול של ממש. זאת מן הטעם הפשוט שככל שיותר גורמים מעורבים בתהליך הבנייה, כך הפרויקט הופך למסורבל ומורכב.

"לרכז את כל השירותים תחת קורת גג אחת"

בחברת "שותפים", המתמחה בייזום, ניהול, תכנון ובנייה, הבינו את האתגר והחליטו להרים את הכפפה. החברה, אשר מקימיה מגיעים מתוך ליבת ההתיישבות העובדת, ואשר נשענת על ניסיון של עשרות שנים בבניית מאות יחידות דיור בקיבוצים ובמושבים, משיקה מוצר פורץ דרך.

תחת המיתוג של "שכונה בהזמנה", החברה מספקת בכתובת אחת מענה מקיף לכל הדרישות של פרויקט הבנייה בקיבוץ או במושב. החל מתכנון וניהול וכלה בביצוע עד המפתח.

 

"תודות לקילומטרז' שצברנו בבנייה רחבת היקף במרחב הכפרי, ולאור הצרכים שעלו מן השטח, הבנו שחייבים לפתור את הפלונטר", מסביר יותם ביננפלד, "כלומר, על מנת להביא את המשתכן ביעילות מנקודת האפס ועד למפתח עלינו לרכז בעבורו את כל השירותים תחת קורת גג אחת. בלי חוזים מול ספקים חיצוניים, בלי טלפון שבור בתהליך הבנייה ועם המון שקט נפשי".

"כדי להגיע אל הנוסחה הסופית של המוצר נעזרנו בידע ובניסיוננו העשיר, ישבנו שעות רבות על מנת לגבש את המודל, ערכנו בדיקות מעמיקות וגייסנו אנשי מקצוע מהטובים ביותר בתחומם. אנשי מקצוע אשר בקיאים בבנייה פרטית בכלל ובמרחב הכפרי בפרט. יחד, יצרנו סל שירותי מומחה מקיף ומלא".

שקט נפשי: מחיר לבית מהיום הראשון ולוחות זמנים קבועים

"בשכונה בהזמנה, כל השירותים ניתנים ליישוב ולמשתכנים תחת אותה מעטפת", ממשיך יותם, "אנחנו דואגים לניהול הכללי של הפרויקט, מייעצים בתכנון השכונה החדשה, מתכננים דגמים בהתאם לאפיון קהל המשפחות המיועד, מובילים לקבלת היתרי בנייה, מספקים שירותי עיצוב ותכנון פנים לדיירים, מלווים את הרוכשים והמנהלת, מבצעים עבודות פיתוח בשכונה ובמגרשים, מבצעים את הבנייה מן המסד ועד הטפחות, דואגים לטופס 4 ומשלימים בשנות הבדק והאחריות כחוק. בנוסף, החברה מספקת שירותים משפטיים ופיננסיים כך שגם בסוגיה הזו הלקוח לא צריך לרעות בשדות זרים".

"התוצאה היא שקט נפשי", מצטרפת לדברים, אפרת רביד, "כשכל הגורמים מעורבים בתהליך הבנייה מהרגע הראשון, כאשר הניהול, התכנון והביצוע מרוכזים תחת קורת גג אחת – הלקוח נהנה מפתרון מקיף ומענה אישי. אפס בירוקרטיה וחסכון בזמן ובכסף. תהליך דינמי, יעיל ואישי, והתוצאה בהתאם. שכונה בהזמנה מייצרת תהליך עבודה אפקטיבי שבו מלוא השיקולים נלקחים בחשבון מהיום הראשון".

ביננפלד ורביד מסבירים כי שיטת העבודה שגובשה לטובת "שכונה בהזמנה" מקפלת בחובה יתרונות שכמוהם טרם נראו בעולם הבנייה הפרטית. לדבריהם, המתודולוגיה שבה כל הגורמים עובדים מאותו המקור, משנה סדרי עולם ומאפשרת יתרונות רבים. אחד הבולטים שבהם הוא קביעת תג מחיר לנכס מהרגע הראשון.

"נהוג לומר שבתהליך הבנייה בישראל, חריגות תקציב ויציאה מלוחות זמנים הן כמעט אקסיומה", אומר יותם, "בשכונה בהזמנה אנחנו מרבעים את המעגל ומשנים את התפיסה. המודל שפיתחנו מאפשר להציג ביום הראשון מחיר ותאריך למפתח, ויתרה מזו - להתחייב על זה. מדובר באלמנט שכמוהו טרם נצפה במרחב הכפרי ואני גאה בזה".

אחריות גורם אחד מבטיחה סטנדרטים גבוהים

"הקפדה על מחיר ולוחות זמנים היא קריטית בכל תהליך בנייה, ובמיוחד במרחב הכפרי", מדג

ישה אפרת, "בד"כ במעבר למקום חדש, רוב המשפחות מתמודדות במקביל לבניית הבית עם סוגיות נוספות והרות גורל כמו רישום הילדים למוסדות חינוך, שינויים תעסוקתיים, ביצוע התאמות, והיערכות משפחתית למצב החדש. לכן, כשאנחנו מאפשרים למשפחה במסגרת 'שכונה בהזמנה' ליהנות מידע מרוכז, ניסיון עשיר ושקט נפשי בתהליך המורכב ביותר של בניית הבית, אנחנו מספקים ערך מוסף הרבה מעבר לזמן וכסף".

 

 

היתרונות, מדגישים בחברת "שותפים", באים לידי ביטוי גם בסוגיית האחריות. "ריכוז העבודה אצל חברה אחת שמפעילה את אנשיה מספק מענה מצוין מבחינת האחריות לתהליך הבנייה ואחריו", מוסיף אבי ביננפלד, "אנחנו לוקחים אחריות גם על תהליך הבנייה וגם על טיב העבודה. בתור מי שיעמוד בסוף עם הדיירים במעמד המפתח, אני רואה באחריות אינטרס משותף ללקוחות ולחברת שותפים. חשוב שהבית יבנה ויושלם ברמה גבוהה ואנו מגשימים זאת על ידי כך שמי שמתכנן את הבית הוא גם זה שבונה אותו, מי שעובד בשטח הוא זה שגם ימסור את המפתח, ומי שמשווק את המוצר הוא זה שישב עם נציגי היישוב והבין מהם את אופיו של המקום ולמי הוא מתאים".

בחברה מציינים כי מודל "שכונה בהזמנה" מאפשר ללקוחות הבונים ולהנהלות היישובים ליהנות מיתרונות כספיים ומקצועיים בולטים. כל זאת בכדי להגשים את חלום הבית בדרך מקצועית, איכותית, נוחה ואישית.